Vyšší Brod

< návrat zpět

 

Ve Vyšším Brodě najdeme spoustu zajímavých míst. Pokud toho však chcete vidět co nejvíce za co nejkratší dobu, doporučujeme se projít krásnou přirodou kolem vody a to Opatskou stezkou, jejíž začátek se nachází už 5 minut pěšky od Kempu Pod Hrází. Můžete si vybrat ze dvou tras, Opatská stezka I a II.

 

Opatská stezka I je dlouhá 3,5 km a pokud se při procházce neztratíte jako my (pozor na odbočku vlevo za vodopády sv. Wolfganga), zabere tato procházka přibližně hodinu. Stezka je v lese vyznačena ukazateli a u každého stanoviště (celkem 7) je i mapa (viz. obrázek). Z Opatské stezky I se můžete vydat také na poutní místo Maria Rast am Stein, kde se napojuje i Linecká stezka, stačí za mostem u Vodopádů sv. Wolfganga zatočit doprava či pokračovat po žluté turistické značce.

 

Opatská stezka II je o proti té I o malinko delší (4,2 km) a trvá ji projít přibližně 1,5 hodiny. Tuto trasu si samozřejmě můžete také prodloužit o návštěvu dalších míst, jako je například Čertova stěna, vrchol Vyklestilky či o návštěvu již zmíněných vodopádů sv. Wolfganga a poutního místa Maria Rast. Po cestě narazíte na  5 naučných tabulí i s lavičkami na odpočinek. 

 

 

 

Pokud však nemáte tolik času, určitě si nenechte ujít návštěvu Cisterciáckého kláštera (5 minut od Kempu Pod Hrází) a Poštovního muzea, které se nachází hned  vedle, stačí jen projít Rožmberskou bránou s nádhernými malbami. 

 

 

 

 

 

Telefon

+420 725 137 918

Email

info@kocabka.com

Adresa

Jan Janoušek
Havlíčkova 24
370 01
České Budějovice

Objednávkový formulář